Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ask 6638118



*

nr 663 8118


Ask

Lackarbete, längd: 20, djup: 12, höjd: 8


Kondition: slitage

Utrop:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 oktober 2010
kl 17:17:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/10 21:12:36 1      100 kr
23/10 17:55:16 2      150 kr
23/10 19:22:17 3      250 kr
24/10 11:06:11 2      250 kr
24/10 18:33:34 4      300 kr
25/10 17:10:19 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask lackarbete
  • 6516 Ask
    + skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, fågel, 14,5x10
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:53
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:54
  • 6356 Fat
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:30
  • 6512 Fåtöljer
    Ett par, Markku Pakkanen, "Harlekiini", Asko, etik..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:17
  • 6555 Hatt
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:27




Ladda ner broschyr